11 juli 2025 verschijnt na vijf jaar wachten dan eindelijk Tony Hawk Pro Skater 3 + 4. Dit is een remake/remaster van de originele titels die nu met een verse lik verf een gehele nieuwe generatie skaters zal gaan aanspreken. Om iedereen nu lekker te maken voor deze aankomende game is er een demo verschenen voor onder andere wie de game pre-ordered. En als je dat doet, krijg je zelfs de DOOM Slayer als karakter en hoe fookin' dope is dat? Ik kon recent even aan de slag met de demo en ga je nu mijn bevindingen geven hieronder in een korte preview.
Al sinds de eerste 32-bit consoles zijn de Tony Hawk-games een begrip en waren de eerste delen extreem populair door meerdere factoren. Want skateboarden was in de jaren negentig en tot begin deze eeuw erg populair en had een grote subcultuur met muziek en mode die zelfs vandaag de dag nog gaande is. Want wijde Cargo Pants en oversized shirts zijn nog altijd in het straatbeeld en bij skatebanen te vinden, dus het mag dan wel niet meer zo populair als voorheen zijn, het is nog altijd springlevend.
Dat was goed te merken toen in 2020 Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 (review) uitkwam. Dit was een mega succes en wilden de fans meer en verwachtte ook dat 3 + 4 er snel achteraan kwam. Alleen kwam die niet en moesten we maar liefst vijf jaar wachten tot deze nu eindelijk gaat uitkomen. En dat gebeurt ook op 11 juli aanstaande in verschillende versies die je hier kan terugvinden en komt ook de levende (nog wel op het moment van schrijven) legende Bam Magera terug in de game als speelbaar karakter, iets wat mij heel erg blij maakt.
Zoals ik al eerder zei: wie deze titel pre-ordered krijgt toegang tot de demo. En als ik me niet vergis ook de mensen met een dure Xbox Game Pass. Ik kreeg van Activision een code voor de demo en was hier zo blij als een kind mee, want ik ging weer skaten op bekend gebied uit de OG-titels die ik back in the day op de PlayStation 2 en eerste Xbox speelde. In deze demo hebben we twee skaters tot onze beschikking: Tony Hawk (DUH!) en Rayssa Leal die in 2021 mee deed aan de Olympische Spelen. Beide personages hebben een kleine garderobe en badass uitziende skatedecks tot hun beschikking, net als een klein arsenaal aan trucjes die je uit je skateboard kan trekken.
Na het kiezen van je personage en het instellen van je kleding en je board is het tijd om te gaan skaten op twee locaties die deze demo rijk is. De Foundry, en dit is een fabriek die er vuil en donker uitziet en zeer coole stukken reling, kwart en half pipes voor je klaar heeft staan en de tweede locatie is de College aka een universiteitscampus waar ook van alles is te vinden om op en neer te skaten, te grinden over relingen en nog veel en veel meer.
Zoals met alle Tony Hawk-games is het eerste uur meer op je snuffel gaan dan dat je rondskate en de sickest tricks doet, want die moet je leren (er is netjes een lijst voor je in het menu van je karakter) en als je dat eenmaal onder de knie krijgt en een back flip doet of een half pipe perfect neemt is alle bloed, zweet en tranen verleden tijd en begint de fun en dat is trucjes doen en hier meer geld en XP op te doen en zo dingen unlocked. Natuurlijk is nog niet alles open in deze demo, maar je krijgt een goed voorproefje op wat gaat komen en doet verlangen naar veel meer. Want deze eerste indruk die ik heb gekregen met de demo is heel erg goed en zal fans van de serie en het vorige deel 1 + 2 tevreden stellen. Deze kan ik ook blindeling aanraden om een pre-order te doen, omdat deze komt met de nodige extra's en dat is altijd leuk om te hebben.
Wat moet ik nog zeggen over deze demo... het is gruwelijk vet, dope en cool zoals ik dat twintig jaar geleden zou hebben gezegd. Persoonlijk kijk ik heel erg uit naar deze game die, zoals met alle Tony Hawk-games en het echte skateboarden, een hoop oefening nodig heeft voor je de basics of de meer geavanceerdere trucjes kan uitvoeren. Dus ga het checken!